fbpx

Funkcionális gyerekétkeztetés szívvel lélekkel

Dénes Dóra családi konyhája

  • Étkezési tanácsadás
  • Rólam
  • Kapcsolat
  • Alacsony fruktóztartalmú Alacsony hisztamintartalmú Főzelék Hozzátáplálás IR-barát Makrobiotikus Mindenmentes Őszi recept Rostban gazdag Vegán

    Vöröslencsés padlizsán sült lilahagymával

    voroslencsepadlizsan_fin.jpg

    Elkezdődött a szabadtéri szezon. Az erdőben bújócskázós, esti fürdésnél kullancs-ellenőrzős, csigagyűjtős, napsapkát elhagyós, 400-as UV-szűrős cicaszemüveget a babakocsiból kidobálós, makacs fűfolteltávolítós, arborétumban a frász kerülgetős, hogy mérgező-e a bukszus, amit megrágott, almát a homokozóba ejtős, kerti csapból a pólót összespriccelős, játszótéri padnál átöltözős, még a pelenkából is homokot kiszórós, grillezésen a tűz közelébe nem engedős, és vastagon sáros kézzel muffint tömős kiránduló és piknikszezon. Ha a természetjárónk még nem tud járni, és a babaétel a megfelelő ellátmány, akkor vinnünk kell valamit, amit nem túl színes, nem macerás, nem fontos melegíteni és tűri az egész napos hurcolást.

    Bár a muffinoknak, tócsniknak, fasírtoknak híve vagyok, van, hogy a klasszikus püré a legpraktikusabb, akár önmagában, akár köretnek.

    Többektől hallottam már, hogy a padlizsán az egyike azoknak a zöldségeknek, amelyeket nehezen lehet kisgyerekbaráttá tenni. Kiszámíthatatlan, mennyire lesz koncentrált és kesernyés az íze, másfelől pedig sok fokhagymáért, olajért, illetve közel-keleti fűszerekért és tahiniért kiált, és ezek nagy valószínűséggel szintén nem a babák kedvenc ízei. Pedig a padlizsán is szelidíthető. Nálunk például működik fasírtként, sült almás salátaként, és a vöröslencsével is jól kijön.  

    Vöröslencsés padlizsán sült lilahagymával

    Hozzávalók 2 adaghoz:
    • 1 kisebb padlizsán
    • 1 evőkanál sűrített paradicsom, vagy szezonban 1 db paradicsom
    • Kb 5 dkg vöröslencse
    • 1 kisebb lilahagyma
    • Olívaolaj vagy semleges ízű extra szűz olaj
    • Fűszerek: pici édeskömény por

     

    Elkészítés:

    A padlizsánt a sütőben héjastul nagyjából 40 perc alatt megsütöm. Félidőben mehet mellé a tisztított lilahagyma, és ha szezon van és kapható már paradicsom, aminek van íze és értelme, akkor azt is mellé teszem sülni.

    Amíg sülnek, a vöröslencsét megmosom, és annyi vízben, ami ellepi, felteszem főni. Ha sűrített paradicsomot használok, akkor a végefelé belekeverem, hogy még egyet forrjon.

    A sült zöldségeket aprítom, vagy pürésítem, hozzáforgatom a vöröslencséhez, fűszerezem.

    Dénes Dóra

    Dénes Dóra vagyok, funkcionális táplálkozás tanácsadó, természetgyógyász, fitoterapeuta. Érdeklődésem középpontjában a gyógyító étrendek és tápanyagok állnak, a gyerekek egészségének megalapozása az étkezési szokásaikon keresztül, és a különböző igények összehangolása családon belül.

    Étrend tanácsadás

    Étkezési tanácsadás

    Megújult menütervező koncepciómmal időt spórolok, hogy egészséges, változatos ételeket tudj főzni a sűrű mindennapokban. Ha az egészségbeli okból, vagy babavárás, szoptatás, hozzátáplálás miatt nagy elhatározásra jutottál, számíthatsz rám. 

    Étkezési tanácsadás

    Megújult menütervező koncepciómmal időt spórolok, hogy egészséges, változatos ételeket tudj főzni a sűrű mindennapokban. Ha az egészségbeli okból, vagy babavárás, szoptatás, hozzátáplálás miatt nagy elhatározásra jutottál, számíthatsz rám.

    @edespofablog

    Followers